14 Aralık 2016 Çarşamba

Neden meme altından silikon takmayı tercih ediyorum ?

meme altından meme büyütme


Meme büyütme estetiğinde 3 ayrı bölgeden yapılan cerrahi insizyon ile ameliyat gerçekleştirilebilmektedir. Bunlar meme altı, meme ucu ve koltuk altıdır. Her cerrahin kendine göre daha çok tercih ettiği giriş yeri mevcuttur. Meme altından giriş ilk zamanlarda en çok kullanılan teknikken zamanla bir dönem meme ucu ve son zamanlarda da koltuk altından meme büyütme işlemi popüler olmuştur.

Meme altında kalan çizgiden kurtarıp meme ucunda renkli kısım kenarında ya da koltuk altında cerrahi girişim izini gizlemek amacıyla bu teknikler geliştirilmiş. Göğüs kafes yapısı ve memeleri simetrik kişilerde hangi yöntem ile yapılırsa yapılsın zaten sonuç güzel olmaktadır. Meme ucu ve koltuk altından konulduğunda bu tip memelerde meme derisinde iz de olmaz. Ancak hastaların neredeyse yüzde 90'ın da memeler simetrik değildir ve bir çoğunda da göğüs kafesinde şekil bozukluğu mevcuttur. İşte koltuk altı ve meme ucu teknikleri bu hastalarda uygulanıldığında ne yazık ki sorunun çözülmesi çok mümkün olmamaktadır.

Koltuk altı tekniği kullanımı arttıkça memenin dış tarafta kalması, ya da silikonun yüksekte kalması gibi sorunlar görülmeye başlanmıştır. Meme ucundan yapılan meme büyütmelerde ise meme başı duyusunda kayıp ve büyük silikon konulduğunda giriş yerindeki cerrahi izin belirgin olması gibi sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu gibi sorunlar ve meme ve göğüs kafesindeki eşitsizliklerin çözülmesindeki sıkıntılar nedeniyle meme altı yöntem tekrar popüler olmuştur. Günümüzde meme büyütme konusunda otör sayılan bir çok plastik cerrah bu yöntemi tercih etmektedir. Ben de zaman içinde ameliyat yaptıkça tecrübem arttıkça aynı fikri benimsedim. Şimdi de neden meme altı girişi tercih ettiğimi maddeler şeklinde anlatmak istiyorum.

Meme altından yapılan meme büyütme  1. Meme dokusunun göğüs kafesi ile yaptığı doğal bir kıvrım vardır. Meme büyütmede cerrahi iz kolaylık burada saklanabilir.
  2. Memelerin göğüs kafesinde yapışma yerleri farklı olabilir. Meme altı kıvrım yeniden meme altı giriş ile oluşturularak memeler arası mümkün olan en yakın görüntü sağlanır.
  3. Meme protezi iki taraflı olarak istenilen yüksekliğe konabilir. Meme dokusunda hafif ptozisi yani şaşılığı olan memelerde dual 3 plan uygulaması ile protezin daha çok meme altında kalması sağlanır.
  4. Meme büyütme ile birlikte dikleştirme gerektiğinde kolaylıkla bu işlem aynı cerrahi kesi ile birleştirilerek yapılabilir.
  5. Yara izi iyileşme sorunu olmayanlarda memede kalan iz belli belirsizdir. Koltuk altından girişteki gibi askılı tişörtte belli olmaz. Meme ucundan girişteki gibi meme ucunda iz yoktur.
  6. Her türlü memede yapılabilir. Mesela meme ucu çok küçük ise meme başından meme büyütme işlemi yapılmaz.
  7. Memeler arasındaki boyut ve şekil farklarını düzelmede diğer tekniklere göre daha başarılıdır.
  8. Ameliyat sonrası az da olsa kanama olursa, memeye müdahale meme altından yapılır, teknik ne olusa olsun. Meme ucu veya koltuk altından meme protezi konan kişilerde ikinci bir iz eklenmiş olur.
Sonuç olarak; bazı seçili vakalar haricinde meme altından kesi yapılarak meme büyütme yapmak diğer yöntemlere göre çok daha avantajlıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder