13 Temmuz 2016 Çarşamba

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kadınların vücutlarına verdikleri önem son derece ortada iken, bir de kadınlık ile ilgili önemli bir nokta olan göğüs şekli konusu da dikkat çekmektedir. Kadınlar göğüsleri büyük ve hacimli olsun isteyebilirler. Şekil olarak olsun, farklı sebeplerle olsun göğüs büyütmek isteği her kadında olabilir. Bu noktada ise uzman doktorlara danışmak en mantıklı yoldur. Göğüs büyütme ameliyatı ise her kadın tarafından merak edilir ve gerekli hallerde de uygulanabilir. Peki, göğüs büyütme ameliyatları nasıl yapılmaktadır?
Göğüs büyütme ameliyatları ve uygulamaları farklı yöntemler dâhilinde hayat bulabilir. O yöntemlerin en çok öne çıkanları ise şunlardır;

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme

Silikon meme protezine gerek kalmadan, meme dokunun veya göğüs kasının altına yağ enjekte edilerek yapılan bu yöntem ile göğüs büyütme işlemlerinde başarı elde edilebilir. Üstelik yöntem esnasında gerekli olan yağ doku hastanın kendisinden alınır. Fakat bu yağ dokunun göğüste kalıcı olmamasından ve yeterli büyüklük sağlamamasından dolayı bu yöntem sık uygulanan bir yöntem değildir.


Doğal Görünüm Veren Silikon Kullanımı

Ameliyat sırasında uygun ebatlarda silikon kullanılarak göğüs büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Hastanın boyuna, cüssesine uygun bir şekilde seçilen ve yerleştirilen silikonlar bu sayede doğal bir görüntü verir. Böylelikle hasta da hayatına farklı bir duygu ya da rahatsız edici bir düşünce içine girmeden devam eder.

Koltuk Altından Meme Büyütülmesi

Bu yöntem esnasında koltuk altından 2 ila 3 cm kadarlık bir kesi açılır ve buradan da silikon jel içerek implant yerleştirilir. Böylelikle söz konusu kesinin olduğu yerden meme altına kadar silikonun ilerletilmesi sağlanır. Akabinde ise uygun meme kasının alt veya üst taraflarına bu jel yerleştirilir. Bazen de dual plan dediğimiz yarı kas altı yarı meme altı bölüme protez konur. Bu ameliyatın koltuk altından yapılmasının esprisi ise meme altlarında hiçbir iz bırakılmak istenmemesidir. Ama bu defa koltuk altında iz kalır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasındaki Süreç

Genel anestezi kullanılarak yapılan göğüs büyütme ameliyatları, yaklaşık olarak 1 ila 1,5 saat arasında sürebilir. Eğer hastanın sağlığı yerinde ise ameliyat olunan gün aynı zamanda hasta taburcu da edilebilir. Ameliyattan 3 saat sonra beslenmeye başlanabilirken, ayağa kalkıp yürümek de mümkündür. Ameliyattan sonraki 3. günün ardından hasta banyo da yapabilir. Yorucu işler haricinde yine 3 gün sonrasında hasta çalışmaya da başlayabilir. Olası ağrı ya da enfeksiyonlar nedeni ile ameliyat sonrasında ağrı kesici ve antibiyotikler kullanılabilir.
Hasta ameliyatın ardından geçen 2 hafta sonrasında tempolu yürüyüşler yapabilir ancak diğer sporlar için en az 6 haftaya ihtiyaç vardır. Kontrol zamanları her ne kadar doktor tarafından belirlense de genel olarak ameliyattan sonraki 15. gün, 6. ay ve ameliyatın yıl dönümünde kontroller yapılabilir.

Bir önceki makalemiz: " vajinoplasti " hakkında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder