14 Haziran 2016 Salı

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

jinekomasti ameliyatı
Jinekomasti erkeklerde meme büyümesi sorunudur. Çağımızda özellikle hızlı beslenme sonucunda obezite oluşmakta ve bu nedenle erkeklerde anormal boyutta meme büyümesi gerçekleşmektedir. Oluşan sorunu gidermek için jinekomasti ameliyatı ( http://www.defneerkara.com/meme-estetigi/jinekomasti.html ) uygulanmaktadır. Operasyon öncesinde hastanın titiz bir fiziksel muayeneye girmesi gerekir. Memede nasıl bir anormallik olduğu ve sorunun kaynağı belirlenmeli buna göre tedavi planı çizilmelidir. Örneğin sadece yağ dokusunda fazlalık olanlar olabilirken hem yağ hem de meme dokularında fazlalık söz konusu olabilmektedir. Bütün değerlendirmeler yapıldıktan sonra operasyon planı yapılmalıdır.
Operasyona girmeden önce gereken hormon ve kan testleri yapılması gereklidir. Gelen test sonuçları değerlendirilerek daha sağlam yol haritası çıkartılır.

Jinekomasti Ameliyatı Uygulama Aşaması


Ameliyat hastaya genel anestezi verilerek gerçekleşebildiği gibi lokal anestezi ve sedasyon ile de yapılabilmektedir. Sıklıkla genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Ameliyathane ortamında yapılması gereken operasyondur. İşlemin sonlanması yaklaşık olarak 1,5 ile 2 saat arasında gerçekleşir. Yapılan operasyon bazı tekniklerin kombine edilmesi ile gerçekleşir. Jinekomasti ameliyatı kolay yapılan bir işlem olmaktadır. Meme başının kahverengi alanının alt bölgesinden kesi atılır ve oldukça başarılı bir estetik ameliyatıdır. İşlemden sonra 3-4 hafta boyunca korse kullanılması gerekir. 2 gün geçtikten sonra hasta duş alabilir. Fakat ameliyat bölgesini dış etkenlerden yani baskılardan korumak gerekir. Hasta ameliyat olduğu gün taburcu olarak evine gidebilir. En geç işlemin ertesi günü taburcu edilir. İşlemin ardından hasta ağrı hisseder ama çok az seviyede olur. Zaten verilen ağrı kesiciler sayesinde yaşanan ağrılar baskılanarak kontrol altına kolayca alınır. Sonuçta bir kesi yapılmıştır ve ağrı, sızı gibi şikayetlerin oluşması doğaldır.
Masa başında çalışan hastalar için jinekomasti ameliyatından 3 gün sonrasında tekrar çalışma yaşantılarına dönebilirler. Ancak spor ve egzersiz yapmak için 2 hafta kadar beklenmesi gerekmektedir. İşlemden 30 gün sonra artık ameliyattan herhangi bir eser kalmayacaktır, istenilen her şey ameliyat öncesindeki gibi yapılabilir. Tabi bu süre kişisel olarak değişkenlik gösterebilir. Operasyonun başarı ile sonlanma ihtimali oldukça yüksek olup maliyeti de çok fazla değildir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları 


Jinekomasti ameliyatı fiyatları yapılacak işleme göre değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden muayene olunmadan çok net bir fiyat çıkartmak mümkün değil. Bana 0 212 2967878 yada 0 533 6921598'den ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder