8 Nisan 2016 Cuma

Göğüs büyütme yöntemleri

Göğüs büyütme ameliyatı yaparken uygulanan cerrahi yöntemler, dünyanın her yerinde geliştirilmeye çalışılıyor. Nasıl daha kullanışlı, daha az iz bırakan, hastayı daha az travmatize eden yöntemler buluruz diye kafa yoruyor plastik cerrahlar. Günümüzde meme altından silikon takarak göğüs büyütme bkz: http://www.defneerkara.com/gogus-buyutme.html dediğimiz yöntemin uygulanma süresi 1 saatin altına düşmüş durumda. Ameliyat süresini kısaltmak neden önemli diye düşünebilirsiniz. Malum en basit ameliyat bile içinde komplikasyon riski barındırır. Ameliyat süresi uzadıkça anesteziye ve diğer faktörlere bağlı komplikasyon riskleri artar. By-pass yapan kalp cerrahları bile artık daha hızlı damar değiştirmekle övünüyorlar ki çok haklılar.

Göğüs büyütme estetiği yaptıran insan sayısı tıpkı diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi giderek yükselen bir grafik halinde. Neredeyse kuaföre gitmek kadar doğal bir işlem haline geldi. Yakın zamana kadar insanlar estetik olduklarını başkalarından saklama eğilimindeydi. Artık başta burun estetiği olmak üzere tüm estetik girişimlerin saklanacak hali kalmadı. Zaten saklamak da gerekmiyor. Çünkü buna toplumun bakış açısı da değişti. En muhafazakar kesimde bile göğüs büyütme ve diğer estetik ameliyatlar normal karşılanmaya başladı. Tabi bu durum bugüne kadar toplum baskısıyla estetik olmak istediği halde yaptıramayan insanlar kadar biz estetik cerrahları da rahatlattı. Sadece işlerimizin artmasını kastetmiyorum. Hastamızın yakınlarına göğüs büyütme yaptık yerine kist aldık vs demek zorunda kalabiliyorduk. Beyaz yalanlar yani.

Göğüs büyütme yöntemleri gelişiyor dedim, biraz detaylandırayım. İşin tıbbi, cerrahi yönü kadar kozmetik ve sosyal yönü de önemli. Aslında en sık uyguladığımız yöntem olan meme altından kesi yöntemi, bence en düzgün sonucun çıktığı yöntem de aynı zamanda. Öyleyse bizi başka göğüs büyütme yöntemleri aramaya iten nedir? Bu sorunun cevabı kalan izden duyulan rahatsızlık. Estetik ameliyat denince hiç iz kalmadan eskisinden iyi hale getirmek zannediliyor. Oysa kesi ile yapılan estetik girişimlerde iz kalmamsı mümkün değil. Ancak iz yapacak kesiyi yaptığımız yer ve kesi açısı çok önemli. Birde tabi dokuyu travmatize etmeden ameliyatı yapmak ve dikişleri tekniğine uygun koymak işin püf noktaları. Koltuk altından, göğüs ucundan ve hatta göbek deliğinden silikon koymak işte bu iz kaygısından kaynaklanıyor.

Göğüs büyütme yöntemleri konuşulurken bahsettiğimiz iz konusu bence kişiler tarafından abartılıyor. Göğüs altında iz istemeyen hanımlar koltuk altı veya göğüs ucu tekniği ile silikon taktırıyorlar. Burada önemli olan silikonun neden taktırıldığı. Göğüs bir kadın için çok önemli bir yapı. Çok boyutlu bir gereksinim. İşin cinsel boyutu var, kadınsı hissetme boyutu var, giysi uyumu açısından sosyal boyutu var, kendini beğenme, kendine güvenme açısından psikolojik boyutu var. Var da var. Silikon bütün bu sorunları düzeltirken göğüs altı kıvrımında, neredeyse belli olmayan, olsa da eşinden başka kimsenin görmediği( ki eşin göğüs büyüdükten sonra izi, gözü bile görmüyor ) bir ize takılarak macera aramanın gereği yok. En uygun teknik neyse onu yaptırmak gerek. Bu yüzden ben diğer teknikleri kullanmıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder