22 Nisan 2016 Cuma

Ameliyatsız Burun Estetiği


Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?


Normal yapılan burun estetiği operasyonlarından ayrı olarak ameliyatsız burun estetiği hızlı sonuçlar vermektedir. Ayrıca normal ameliyatlardan daha düşük maliyetleri bulunmaktadır. Şayet hastanın burun yapısı uygunsa normal burun estetiği (detaylı bilgi için:  http://www.defneerkara.com/yuz-estetigi/burun-estetigi.html ) yerine ameliyatsız işlem yapılması tercih edilebilir. Her ameliyatta belli riskler vardır örneğin enfeksiyon ve kanama her cerrahi işlemde olabilir. Ancak burada herhangi bir cerrahi girişim olmadığından bu riskler de ortadan kalkmış olmaktadır. Artık gelişen teknoloji ile tıpta büyük ilerlemeler kat edilmiş ve eski dönemler ile karşılaştırıldığında kişinin normal yaşantısına çok daha çabuk döndüğü görülmektedir.

Yüz İle Orantılı Bir Burun


Hepimizin burnu ilk bakıldığında fark edilen ve dikkat çeken organlarımızdan biridir. Yüzün şeklini, duruşu etkileyen burunun düzgün bir görüntü için yüze nasıl entegre olduğu, orantısı çok önemlidir. Yüzün duruşunu kesinlikle büyük ölçüde etkileyen burnun yüze göre büyük, küçük, dar veya geniş olabilir. Şüphesiz ki burunun yüze orantısı ve görünüşü bizi büyük ölçüde estetik anlamında etkilemektedir. Bu nedenle burnunun görünüşünden şikayetçi olanlar estetik cerrahına başvurarak ameliyatsız burun estetiği konusunda değerlendirmeye alınabilirler.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde Neler Yapılmaktadır?


Yapılan bu işlemde botoks ayrıca dolgu malzemeleri kullanılır. Yalnızca burun çizgileri, çöküntüleri, burun ucunda olan düşüklük, kontur bozukluğu ve üst yüzeyde bulunan anomaliler düzeltilerek, burnun şekil düzeltmesi yapılır. Ancak ameliyatsız burun estetiği ile küçültme işlemleri yapılamaz. Kişi burnunun küçültülmesini istiyorsa veya daraltma,kısaltma gibi beklentileri varsa bu yöntem tercih edilmez, uygun bir işlem değildir. Burnun asıl şeklinde ve boyutunda oynama yapılacaksa burun estetiği ameliyatı ile gerçekleştirilmelidir.

Botoks yapılırken burun sırtında olan tavşan çizgileri (bunny lines) çözüme kavuşturulur. Şayet burun ucunu çeken kas çalışıyor, yani konuşurken burun ucu oynuyorsa burun ucundan kaldırma yapılabilir. Botoks uygulamasının ne kadar etki göstereceği işlem öncesinde burun mimik testleri ile belirlenmektedir.

Hızlı Ve Etkili Bir Çözüm Yolu

İşlem genelde 15 dakikada sonlanmaktadır ve işlem yapılmadan önce kişinin tam olarak ne istediği değerlendirilir. İşlemin ardından en iyi sonucun alınması için doktor ve hasta iyi bir iletişim içinde olmalıdır. Ameliyatsız burun estetiği ile şayet durumunuz uygunsa kısa sürede istenilen görünüşe sahip olmak mümkündür.

Bir önceki makalemiz olan " göğüs büyütme yöntemleri " adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder